2 Şubat 2017 Perşembe

VATAN SEVGİSİ İMANDANDIR.

“Vatan sevgisinin imandan olduğu” Sevgili Peygamberimizin mübarek beyanıdır. Öyle ise vatanı gerçek manada ancak imanı olanlar sevebilirler.
Bir insanın imanının olup olmadığını anlamak görevimiz değil ama alameti, vatan sevgisidir.
Vatan namustur. Namusun korunduğu mekândır. Üzerinde ezanın okunduğu topraktır. Uğrunda kanların döküldüğü, kutsal topraktır.
Vatan ; Müslümanların ortak evidir. Onu korumak ve muhafaza etmek uğrunda ölürsen şehit, kalırsan gazi olursun.
Müslüman olmayanların da vatana saldırı anında, birlikte hareket etmeleri, esastır. 
****
Peygamber Efendimiz Medine’ye hicretlerinde Yahudilerle bir anlaşma yapmıştı. Bu anlaşmada "vatanları olan Medine’ye bir saldırı olursa beraber savunma yapacakları" konusu imza altına alınmıştır. Yani vatanı korumak hem ulusal, hem de dini bir görevdir.
*****
TÜRK VATANINA KAST EDENLER: Türk savunmasını içerden bozguna uğratmak için, milletin kendinden görünen tiplerini kiralayarak, hoca kılıklı kişileri kullanmaları çok manidardır. Tarihte de bunun örnekleri var, 
*****
“VATAN SEVGİSİ İMANDANDIR” 
Müslüman’ın vatan savunması kalbinde başlar. Bu savunma direncinin özünü, imanı oluşturur. 
Ülke toprağında gözü olanlar önce Müslüman’ın imanında delikler açmaya kalkmışlardır.

“Vatan seccademi serdiğim yerdir” veya “vatan sevgisi en büyük zaaftır” diyen Amerikan hocaları, Müslüman Türk’ün imanına fitne Sızıntı’sı yapmışlardır. 
*****
Bunların namaz kılmaktan dizleri de şişse, ağlamaktan gözleri de kızarsa, salya sümükleri birbirine de karışsa, bilelim ki imanları sıfırla çarpılmıştır.
Allah’ın Peygamberinin “vatan sevgisi imandandır” dediği hakikate, zaten ancak FETÖCÜGİLLER “zaaf” diyebilirler. Bu nedenle Peygamberin şefaati yerine, Brüksel’den şefaat dilenmişler. Bu nedenle, vatan toprağı yerine, ABD kucağını seçmişler.
*****
İman; sarık ve cübbede değil, yalnız kalpte saklanır. İskilipli Atıf’ın da sarık ve cübbesi vardı, ama İngilizlerle işbirliğ yaptı, unutmayalım.
Düşman vatanımıza dünkü gibi topla tüfekle gelmedi. “Dinlerarası Diyalog”la veya Medeniyetlerarası İttifak” ile geldi. AB Uyum Yasaları ve Gümrük Birliği ile geldi. ABD ve NATO ile geldi. IMF ile ve Kapitalizm’le, serbest piyasa ekonomisiyle, avro ve dolarla geldi.
Ve hatta iktidarlar eliyle geldi.
*****
Diyalog’la Van Akdamar, Trabzon Sümela manastırı ve yüzlerce kilise tamir edilip açıldı ve kilise evleri sokaklara düştü.
Düşman işgal ederek bir tek kilise dikemezken, “Diyalog”la 40 bin kilise açtı vatan toprağında. “Medeniyetler İttifakı” adı altında “ne istedilerse” aldılar.
Kalplerinde imanı ve ruhlarında vatan sevgisi olanlar, “Diyalog” illetine “hayır” dedi. “Ne AB, ne ABD, tam Bağımsız güçlü Türkiye” diye açtığı Türk bayrağı altında toplamalı. “Ayağa kalk , titre ve kendine dön Türk milleti!” 
****
“Sahipsiz olan vatanın batması haktır.
Sen sahip olursan, bu vatan batmayacaktır” 
Darısı tüm Türk Milleti’nin başına…
“Bu vatan, çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya layıktır” 
diyen Atatürk, vatanı cennet yapacak ekonomik atılımlar yapmış, iktisat kongreleri düzenlemiş, fabrikalar kurmuştur. Günümüz dünyasında vatan, sadece silah ve askerle korunamaz. Paranı koruyamazsan vatanını da koruyamazsın.
****
“VATAN İÇİNDEKİLERLE KORUNUR”.

Ne yazık ki bu ülkede, kavramları bile savaştırıyorlar. İslam ile birlikte “vatan ve Atatürk” diyen tek adres, Türk’ün düşmeyen kalesi ÜLKÜCÜ ANLAYIŞTIR .
; “Milli bütünlüğümüz dini bütünlüğümüzün, dini bütünlüğümüz, milli bütünlüğümüzün teminatıdır” dedi.
TÜRKİYEDE; “Dini bütünlüğümüze kast edenler, hedefleri vatan toprağıdır” dedi.
Kalplerinde birlik olmayanların, toplumda birliği savunmaları imkânsız...
Özde birlik içinde olmayanların, sözde birlikleri dağılmaya mahkûmdur. İslam inancı birliği emreder, İslam olmayan inançlar da tefrikayı ve ayrılığı körükler.

Farklı düşünmek aynı davaya iman etmemize engel değil...Yaşasın Türk-islam ülkücüleri